Historia firmy

Trytytki opaski kablowe CV

Dzisiejsza firma TRYTYT, wcześniej PPH Borpetrol i Borpetrol-Boroniec, swoją historią sięga roku 1968. Wtedy to jej założyciel, ojciec obecnego prezesa spółki, Ryszard Boroniec, utworzył przedsiębiorstwo produkcyjne zajmujące się obróbką metali. Sama nazwa Borpetrol powstała jako akronim pierwszych liter nazwiska właściciela i słowa „petrol” z uwagi na produkowane na eksport części do dystrybutorów paliwa. Przez ponad 30 lat PPH Borpetrol z powodzeniem działało na rynku obróbki metali, dostarczając produkowane przez siebie elementy m.in. dla przemysłu górniczego i motoryzacyjnego.

W roku 1998 firma PPH Borpetrol rozpoczęła również działalność handlową jako dystrybutor opasek kablowych. Produkt ulokowany w hurtowniach elektroinstalacyjnych na terenie całego kraju, stał się w szybkim czasie bardzo popularny, co przyczyniło się do rozwoju firmy, zarówno pod względem dystrybuowanego asortymentu, jak i samej organizacji przedsiębiorstwa. Wtedy narodziła się też marka handlowa „Trytytki”, będąca zarejestrowanym na wyłączność znakiem towarowym, która w krótkim czasie stała się dla wielu ludzi z branży synonimem opasek kablowych.

Przełomowym okazał się rok 2007. Wówczas doszło do podziału firmy na dwie niezależne jednostki PPH Borpetrol oraz Borpetrol BIS.

Firma PPH Borpetrol zajęła się dystrybucją opasek kablowych i innego osprzętu elektroinstalacyjnego. Druga firma, która powstała w wyniku podziału, w dalszym ciągu zajmowała się produkcją w zakresie obróbki metali, wytwarzając maszty flagowe i osprzęt masztowy.

W roku 2011 doszło do zmiany statusu firmy produkcyjno-handlowej. W miejsce jednoosobowego przedsiębiorstwa PPH Borpetrol powstała spółka jawna Borpetrol-Boroniec. Natomiast kolejna zmiana statusu prawnego firmy datowana jest na 2014 rok, kiedy to firma przekształciła się w TRYTYT spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i w tej formie funkcjonuje do dziś.