Dławnice kablowe często są nazywane dławikami, dławicami lub przepustami kablowymi. Przepusty kablowe umożliwiają przeprowadzenie kabli i przewodów przez obudowę urządzeń elektrycznych oraz uszczelniają i zabezpieczają wejście przewodu przed pyłem, kurzem czy wodą. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i trwałości urządzenia. Funkcją dławnic kablowych jest także ochrona przed wyrwaniem, przerwaniem i skręceniem kabla. Bardzo istotna jest konstrukcja i materiały, z jakich są wykonane. Zarówno dławnice plastikowe , jak i dławice metalowe powinny cechować się odpornością na zmienne warunki pogodowe, niskie i wysokie temperatury, a także wstrząsy i drgania. Mają one bardzo szerokie zastosowanie, jednak najczęściej wykorzystuje się je w budownictwie, przemyśle, energetyce, transporcie kolejowym i w rolnictwie.
Rodzaje dławnic kablowych
Jeżeli zależy Ci na wyborze odpowiedniej dławnicy kablowej, musisz wiedzieć, że dostępne są ich różne rodzaje. Oferujemy zgodne z obowiązującymi normami dławnice o różnych wymiarach, średnicach, materiałach wykonania, a także kolorach. Przy czym ich rozmiar zawsze powinien być dobrany do wielkości danego przelotu kablowego. Poszczególne modele mogą być wykonane z:

metalu
gumy
poliamidu
plastiku
innego tworzywa sztucznego

Dostępne w naszej ofercie dławnice mają także różne rodzaje gwintu, np. metryczny lub PG. Jeśli nie wiesz, którą dławnicę kablową wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści służą doradztwem i pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie.