Specjalne opaski kablowe

Istnieje wiele rodzajów opasek kablowych, wszystkie jednak mają ten sam główny cel – umożliwiają spięcie kabli i przewodów w instalacjach elektrycznych. Oprócz tradycyjnych czarnych i białych modeli zaciskowych jednorazowego użytku oraz opasek odpornych na promienie UV wyróżnić można m.in.:

  • opaski detektowalne
  • opaski kolorowe
  • opaski kablowe do stosowania na zewnątrz
  • opaski kablowe otwieralne
  • opaski kablowe wielokrotnego użytku
  • opaski z tabliczką opisową

Z kolei wśród opasek wielokrotnego użytku znajdziesz opaski rzepowe, kulkowe czy perforowane do zamocowania do podłoża lub powieszenia. Tak szeroki wybór opasek kablowych sprawi, że z pewnością znajdziesz u nas to, czego szukasz – niezależnie od tego, czy chcesz opaski wykorzystać przy majsterkowaniu, w przemyśle motoryzacyjnym czy spożywczym.

Czym są opaski detektowalne?

Są to opaski wykrywalne o specjalnych właściwościach. Stosowane są najczęściej w procesie wytwarzania w branży spożywczej, farmakologicznej i wszędzie tam, gdzie konieczna jest kontrola standardów bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczenia, np. elementami wchodzącymi w skład linii produkcyjnych. Stosuje się je także do zamykania woreczków i pojemników, ale tylko w wypadku braku bezpośredniego kontaktu z zawartością opakowania. Opaski detektowalne ułatwiają producentom wykonanie analizy zagrożeń FDA i krytycznych punktów kontroli (HACCP). Opaski te zostaną bez trudu wykryte przez detektory zanieczyszczeń X-Ray i wykrywacze metalu, a tym samym zapobiegną zanieczyszczeniom produktów.