trytytki

Trytytki do specjalnych zastosowań

Trytytki to nic innego, jak opaski zaciskowe o bardzo prostej budowie. Znane są także pod innymi nazwami, np. trytka, opaska kablowa, sztraps czy zip. Jest to nieoceniony produkt do wszelkiego rodzaju montażu oraz przydatny element ułatwiający pracę w każdym domu i warsztacie. Oprócz tradycyjnych trytytek dostępne są także te przeznaczone do zadań specjalnych. Dobór tej odpowiedniej związany jest ze specyfiką pracy, którą chcesz wykonać. Trytytki najczęściej znajdują zastosowanie do wiązania przewodów, kabli i rur, mocowania kołpaków do felg oraz do montażu wielu innych przedmiotów.

Tradycyjne opaski kablowe występują w dwóch kolorach, tj. w kolorze białym i czarnym. Są to opaski jednorazowego użytku, gdyż wyposażone są w wewnętrzne ząbkowanie, co uniemożliwia ich rozpięcie. Trytytki specjalne, o których mowa w tym wpisie, służą właśnie do zadań specjalnych, np. wykonywanych w agresywnych środowiskach, w których wymagana jest wysoka odporność na korozję, czy do zastosowań fotowoltaicznych.

Czym wyróżniają się trytytki do zastosowań specjalnych?

Trytytki kolorowe, do wielokrotnego użytku, detektowalne, do stosowania na zewnątrz, odporne na promienie UV, a może perforowane? To właśnie one służą do specjalnych zastosowań. Mogą być wykorzystywane zarówno przy majsterkowaniu, jak i w przemyśle motoryzacyjnym oraz spożywczym. Trytytki kolorowe umożliwiają identyfikację wizualną, perforowane służą do zamocowania do podłoża lub powieszenia, a trytytki odporne na UV można stosować na zewnątrz w pełnym słońcu, bez obaw o szybszą utratę ich żywotności.

A czym są opaski kablowe detektowalne? Otóż są to opaski wykrywalne przez detektor metali. Stosowane są głównie w procesie wytwarzania w branży spożywczej, farmakologicznej oraz w każdej innej branży, w której konieczna jest kontrola standardów bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczenia. Opaski te ułatwiają producentom wykonanie analizy zagrożeń FDA i krytycznych punktów kontroli.

Na czynniki zewnętrzne i niekorzystne warunki atmosferyczne z kolei odporne są trytytki stalowe, które dobrze znoszą zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, kwasy i agresywne chemikalia. Ich zaletą jest fakt, że nie posiadają ząbków, co sprawia, że można je zablokować w dowolnym miejscu. Wykorzystuje się je głównie do mocowania kabli, przewodów i rur w przemyśle stoczniowym, okrętowym, kolejowym i chemicznym. Tak duży wybór trytytek do zastosowań specjalnych sprawi, że z pewnością znajdziesz to, czego szukasz.