trytytki

Zalety i zastosowanie uchwytów krawędziowych PTBLK

Uchwyty kablowe nie tylko usprawniają prace remontowe, ale także chronią kable i przewody przed uszkodzeniem. Umożliwiają trwały i bezpieczny montaż okablowania. Uchwyty krawędziowe PTBLK są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego, głównie z poliamidu 6.6 o właściwościach higroskopijnych. Mogą się one różnić od siebie ułożeniem prowadzonej wiązki. I tak umożliwiają ułożenie wiązki równolegle do krawędzi i równolegle do ścianki lub prostopadle do krawędzi oraz ścianki. Mogą być montowane z kotwą wciskaną lub rozprężną.

Minimalna temperatura pracy wynosi minus 40°C, natomiast maksymalna temperatura to plus 105°C. Uchwyty PTBLK spełniają najważniejszy certyfikat bezpieczeństwa UL94 V2. Norma ta dotyczy bezpieczeństwa palności tworzyw sztucznych i określa tendencję produktu do gaszenia oraz rozproszenia ognia w przypadku zapalenia. Przy czym oznaczenie V2 oznacza, że palenie materiału zatrzymuje się w ciągu 30 sekund na próbce pionowej. Dużą zaletą uchwytów PTBLK jest lekkość, odporność na uszkodzenia i trwałość.

Gdzie najczęściej stosuje się uchwyty krawędziowe PTBLK?

Omawiane plastikowe uchwyty kablowe to produkt wielofunkcyjny, który może być stosowany do montażu trytytek, których grubość może wynosić od 0,7 do 3,0 mm. Uchwyty PTBLK służą do prowadzenia instalacji elektrycznych, mocowania wiązek kablowych, przewodów, węży i rurek, a także różnego rodzaju elementów na konstrukcjach aluminiowych, wykonanych ze stali miękkiej lub z tworzywa sztucznego przy pomocy opasek kablowych nazywanych powszechnie trytytkami. Uchwyt krawędziowy PTBLK montuje się poprzez nabicie go na krawędź danego elementu. Przy nabiciu uchwyt sam się zaciska, co ułatwia oraz przyspiesza pracę instalatorów i monterów.