trytytki

Trytytki – dlaczego warto stawiać na jakość?

Opaska zaciskowa to niewielki element, który z pewnością większość z nas ma w swoim domu, firmie lub warsztacie. Wyposażona jest ona w mechanizm zębatkowo-zapadkowy, który uniemożliwia rozpięcie. Jest bardzo praktyczna i ma szerokie zastosowanie. Jednak najczęściej trytytki wykorzystuje się do mocowania i łączenia kabli, przewodów oraz rur. Produkty te często są używane przez hobbystów, majsterkowiczów, elektryków, monterów instalacji kablowych, ale także przez zakłady przemysłowe, hurtownie elektrotechniczne, firmy motoryzacyjne, budowlane, czy gospodarstwa rolne.

Jednostkowy koszt zakupu pojedynczej trytytki kablowej jest bardzo niewielki, jednak mało kto kupuje opaski zaciskowe na sztuki. Najczęściej są one pakowane po kilkanaście, kilkadziesiąt lub kilkaset sztuk. Opaskę zaciskową nazwano „trytytką” z uwagi na charakterystyczny dźwięk pojawiający się podczas jej zaciskania. Ideą nazwy było odróżnienie oryginalnej trytytki od obecnych na rynku opasek niskiej jakości.

Dlaczego jakość i parametry trytytek mają duże znaczenie?

Opaska opasce nierówna, a jej cena może się różnić w zależności od jakości jej wykonania, rozmiaru czy poziomu absorpcji wody, dlatego warto sprawdzić parametry trytytki przed jej zakupem. Dobra jakość połączeń jest niezwykle istotna dla sprawnego działania instalacji. Zbyt duża zawartość wody w opasce zaciskowej może sprawić, że będzie się cechować dużo mniejszą wytrzymałością na zerwania. Natomiast zbyt mała ilość wody może wpłynąć na jej większą kruchość i łamliwość. Innym czynnikiem obniżającym jakość jest działanie światła słonecznego. Jeżeli trytytki mają zostać użyte na zewnątrz, warto postawić na oryginalne opaski odporne na promienie UV, korozję, mikroorganizmy, bakterie i pleśnie, które spokojnie można wykorzystać w wielu sektorach przemysłu, np. w energetyce solarnej, wiatrowej czy kolejnictwie.

Oryginalne trytytki produkowane są z wysokiej jakości granulatu, a nie re-granulatu. Mają one certyfikaty potwierdzające jakość i spełniają restrykcyjne normy europejskie (DIN). Ich parametry są dopasowane do warunków klimatycznych panujących w naszym kraju. Oryginalne opaski wytwarzane przez jednego z najlepszych producentów opasek kablowych na świecie zapewnią Ci trwałość i niezawodność w każdych warunkach. Wyróżniają się one dużą wytrzymałością mechaniczną i termiczną. Pamiętaj, że dobre opaski gwarantują najwyższej jakości połączenia, nie uszkadzając przy tym łączonych kabli i przewodów.