trytytki

Dlaczego warto wybrać mniejszą szybkozłączkę PC MINI?

Wykonujesz instalację elektryczną lub oświetleniową i potrzebujesz szybkozłączek? Postaw na szybkozłączki PC MINI, które zapewnią Ci więcej miejsca w puszce!

Szybkozłączki PC MINI – mniejszy rozmiar złączki to więcej miejsca w puszce

Szybkozłączki typu PC MINI pomogą Ci w sprawnym połączeniu kabli oraz przewodów. Są to niezwykle wygodne elementy łączeniowe, które pozwalają na tymczasowe lub trwałe łączenie. Znajdują zastosowanie głównie przy instalacjach elektrycznych, oświetleniowych, w budowie systemów bezpieczeństwa, a także w innych pracach elektroinstalacyjnych. Stosuje się je z przewodami typu drut od 0,5 – 2,5 mm. Są dostępne w różnych rozmiarach i pozwalają na łączenie od 2 do 8 przewodów, w zależności od potrzeb.

Jakie są główne zalety szybkozłączek PC MINI?

Przede wszystkim mają one mniejszy rozmiar od pozostałych standardowych złączek PC dostępnych w ofercie, a co za tym idzie – gwarantują więcej miejsca w puszce! Szybkozłączki w wersji „mini” wyróżniają się udoskonaloną konstrukcją zacisku, dzięki temu istnieje możliwość utrzymania właściwego docisku, również przy wykorzystaniu różnych przekrojów w jednej złączce. Jej kształt gwarantuje solidne trzymanie i łatwą instalację przewodu. Szybkozłączki PC MINI są wygodne w użyciu i nie wymagają użycia żadnych narzędzi, lutowania czy skręcania, co bardzo skraca czas prac elektroinstalacyjnych.

Dużą zaletą nowych szybkozłączek PC MINI jest materiał wykonania. Jest to przezroczyste i samogasnące tworzywo, którym jest poliwęglan. Dzięki niemu możesz wzrokowo skontrolować jakość połączenia. Z kolei kolorowe wkładki, które mają szybkozłączki typu „mini” służą łatwiejszej identyfikacji rozmiaru. Materiał wykonania szybkozłączki sprawia, że jej temperatura pracy może wynosić nawet do +85°C. Spełnia on także normy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego i posiada certyfikat bezpieczeństwa UL94 o klasie palności V-0. Nie traci także swojej funkcjonalności i zapewnia trwałe połączenia na lata.