trytytki

Jak dobrać odpowiednią trytytkę?

Trytytka to bardzo wszechstronny wynalazek, który ma olbrzymie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywany jest do łączenia i mocowania kabli elektrycznych w przemyśle, budownictwie oraz przy prostych pracach instalacyjno-konserwacyjnych. Wyposażony jest w specjalny mechanizm zapadkowy, który powoduje ucisk w danym miejscu. Jego wewnętrzne ząbkowanie uniemożliwia rozpięcie. Występuje on pod wieloma nazwami, tj. trytka, tretytka, opaska zaciskowa, zip czy sztraps. Poszczególne modele trytytek uwzględniają specyfikę wybranych urządzeń, dzięki czemu gwarantują pewność łączenia. Opaski zaciskowe różnią się między sobą zastosowaniem, materiałem wykonania, wielkością, konstrukcją i sposobem użycia. Jeżeli zależy Ci na doborze odpowiedniej trytytki, musisz najpierw poznać jej rodzaje!

Rodzaje opasek zaciskowych

Rodzajów opasek zaciskowych jest naprawdę bardzo dużo, dlatego znajdują one swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jeżeli chcesz zakupić opaskę dostosowaną do swoich potrzeb i preferencji, musisz dokładnie przeanalizować jej modele. Dobór konkretnej trytytki związany jest ze specyfiką pracy, którą chcesz wykonać. Oprócz tradycyjnych opasek zaciskowych do uporządkowania przewodów i kabli, dostępne są m.in.:

  • opaski kolorowe
  • opaski detektowalne (wykrywalne)
  • opaski do stosowania na zewnątrz i odporne na UV
  • opaski otwieralne i wielokrotnego użytku
  • opaski z tabliczką opisową
  • opaski stalowe
  • opaski rzepowe, kulkowe, perforowane i inne.

Aby wybrać odpowiednią opaskę zaciskową, musisz określić, jakie zadania ma ona spełniać oraz w jakim miejscu będzie przymocowana.

Dobierz trytytkę do swoich potrzeb i preferencji!

Tradycyjne opaski kablowe znajdują zastosowanie do wiązania kabli, przewodów, rur czy banerów. Kolorowe modele z pewnością ułatwią wzrokową identyfikację i posłużą do uporządkowania okablowania w domu lub biurze. Do zastosowań w miejscach narażonych na promieniowanie słoneczne odpowiednie będą czarne opaski zaciskowe odporne na UV, które cechują się wydłużoną żywotnością w przypadku długotrwałej ekspozycji na słońce.

Opaski stalowe cieszą się wysoką odpornością na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego, jeżeli wiesz, że opaska będzie wykorzystana na zewnątrz lub w agresywnym środowisku, wybierz modele stalowe, które dobrze znoszą niskie i wysokie temperatury, kwasy, sól i chemikalia. Z kolei opaski ślimakowe ze stali ocynkowanej HGS uznawane są za jedne z najlepszych opasek ślimakowych na świecie. Znajdują zastosowanie w rolnictwie, motoryzacji oraz przemyśle. Możesz je z powodzeniem wykorzystać tam, gdzie wymagany jest estetyczny wygląd i wysoka trwałość.